MARKNADSBOLAGET

Välkommen till Marknadsbolaget

Marknadsbolaget ”Privab Grossisterna AB” är den gemensamma organisationen som har till uppgift att utveckla och ge de bästa förutsättningarna till grossisterna som samverkar inom Privab.

Här sköts allt ifrån IT och data, centrala inköpsavtal, marknadsföring, ekonomi, centrala kunder, affärsområdesutveckling av MyWay och GottMix, kategori-butiks utveckling samt support.

Vi på marknadsbolaget har en gedigen erfarenhet och kunskap från att driva och utveckla snabbomsatta dagligvaruprodukter samt varumärken inom en tufft konkurrensutsatt marknad. Vi drivs av att göra goda affärer utifrån ett ”win-win” tillsammans med våra samarbetspartners och skapa nöjda kunder! Välkommen att höra av dig till oss!

Nedan finner du våra kontaktuppgifter.

Postadress:
Box 36099
400 13 Göteborg 
 

 

 

Besöksadress
Partihallarna 
Grönsaksgatan 3C
411 04 Göteborg

Kontakt:
Tel: 08-410 250 30
Fax: 031-709 11 60
E-post: info@privab.se

 

 

Sebastian Björkman

IT Support

08 - 410 250 38

Sebastian.Bjorkman@privab.se

Julia Säleby

Ekonomiansvarig

0380 - 55 71 62

070 - 215 90 80

Julia.Saleby@privab.se

Jan Hofvander

Kundansvarig/Dollarstore

073 - 355 84 02

Jan.Hofvander@privab.se

Jörgen Malmström

Inköpschef / Businesscontroller

08 - 410 250 32

070 - 675 96 88

jorgen.malmstrom@privab.se

Göran Sandahl

Försäljningschef

08 - 410 250 18

070 - 891 88 09

Goran.Sandahl@privab.se

Wille Stenvall

Marknadschef

073 - 841 06 79

Wille.Stenvall@privab.se

Susanne Lundqvist

Artikelregister

08 - 410 250 37

070 - 985 28 88

Susanne.Lundqvist@privab.se

Klara Cigwald

NRGFOOD

070 - 319 85 53

Klara.Cigwald@privab.se

Johanna Adolfsson

KAM Rikskund

08 - 410 250 13

070 - 981 62 43

Johanna.Adolfsson@privab.se

Kerstin Jonsson

Grafisk Formgivare / Content

070 - 495 82 31

kerstin@hagalundsform.se

Tomas Appelberg

MyWay / Gottmix

070 - 398 33 30

Tomas.Appelberg@privab.se

Gunilla Wedegård

Kampanjkoordinator

08 - 410 250 19

gunilla.wedegard@privab.se

PA Melander

VD

08 - 410 250 34

070 - 025 85 62

pa.melander@privab.se