Stockholm/Gävle

Välkommen till Privab Stockholm/Gävle

Ändrade öppettider from 23/3 2020

Telefontider
Måndag-Torsdag 09.00-15.00
Fredag Stängt
Lunchstängt 12-13

Varuutlämningen
Måndag-Torsdag 09.00-10.30
Orederstopp för hämtorder är 15.00 dagen innan

Vissa ändringar i körschemat  -Hör med er säljare

I generationer har vi gjort det vi är bra på!

Att leverera konfektyr, snacks och dricka till större delen av Sveriges befolkning! Med ett lager i Stockholmsregionen och säljkontor både i Södertälje och Gävle servar vi större delen av Sverige med det våra kunder vill ha. Trots vår bredd både av utbud och kunder så är vi ändå er lokala grossist.

Vår vision är: Den enkla och personliga samarbetspartnern som bryr sig i alla lägen

För att nå vår vision så ser vi till att du som kund alltid kan nå oss, vi har både inne och utesäljare som alltid är redo att hjälpa just er. Vi är ER lokala grossist och alltid max ett samtal bort.

Körturer 2020

Stockholm

Valbo

Orderstopp kl 14.00 för leverans dagen efter

Försäljningsvilkor

Fakturaadress:
PRIVAB Stockholm/Gävle
Grossistcentralen i Stockholm AB (Org  556045-0263)
Morabergsv. 8
152 42 Södertälje
E-post: info.sg@privab.se

Tel: 08-553 777 00, 026-66 44 60
Fax: 08-553 777 70, 026-66 44 69

Öppettider telefon:
Mån-Tor      07:30-16:00
Fredag        07:30-15:00

Besöksadress Stockholm
Kontor / Varuutlämning:
Morabergsv. 8
152 42 Södertälje

Månd-torsdag 8-16
Fredag 8-15
(Lunchstängt 12-13)
Beställningar kan hämtas två timmar efter att order är lagd, order lagda efter kl 14 hämtas dagen efter.

Har du frågor eller synpunkter kring din leverans maila till reklamation.sg@privab.se eller ring 08-553 777 00 och välj knappval 2

Besöksadress Gävle
Säljkontor / Varuutlämning:
Kryddstigen 25
802 92 Gävle

Öppettider:
Mån-Tor      07:30-16:00
Fredag        07:30-15:00
Lunchstängt 12:00-13:00

 Avvikande öppettider 

30/4 Valborgsmässoafton stängt

Orderstopp för lev tisdagen 5/5 är Torsdag 30/4 kl 12.00

1/5 Första Maj så har vi stängt. Inga utleveranser!

 

 

 

 

 

Marwan Shamoun

Arbetsledare

logistik.stockholm@privab.se

Anders Ågren

Ägare/Lager & Logistik

08 - 553 777 14

anders.agren@privab.se

Daniel Ray

Innesäljare / Administratör

08 - 553 777 12

daniel.ray@privab.se

Mikael J Hagerberg

Gottmix/DVH Västerås/Mälardalen

08 - 553 777 34

073 - 640 95 88

mikael.j.hagerberg@privab.se

Christoffer Mihlberg

Innesäljare/My Way ansvarig

08 - 553 777 23

Christoffer.Mihlberg@privab.se

Katarina Lindström

Innesäljare

08 - 553 777 27

katarina.lindstrom@privab.se

Anna Hedström

Ekonomi

08-553 777 01

anna.hedstrom@privab.se

Jonas Johansson

Kanpanjansvarig Innesäljare

026 - 66 44 62

jonas.johansson@privab.se

Magnus Runestam

Ägare/VD

08 - 553 777 16

magnus.runestam@privab.se

Simon Ahlstedt

Inköpare

08 - 553 777 24

simon.ahlstedt@privab.se

Fredrik Ågren

Ägare/Ekonomichef

08 - 553 777 55

fredrik.agren@privab.se

Anki Thunholm

Försäljningschef

08-553 777 38

anki.thunholm@privab.se

Sara Högman

Innesäljare

08 - 553 777 78

sara.hogman@privab.se

Jan Sjöblom

Inköpare

08 - 553 777 18

jan.sjoblom@privab.se

Camilla Svanbäck

Innesäljare

08 - 553 777 45

camilla.svanback@privab.se

Magnus Grip

Gottmixansvarig

070 - 279 31 31

magnus.grip@privab.se

Robert Edvinsson

Kontorsansvarig GVE / Innesäljare

026 - 66 44 64

robert.edvinsson@privab.se

Oscar Ågren

Inköpschef

08-553 777 40

oscar.agren@privab.se