Stockholm/Gävle

Välkommen till Privab Stockholm/Gävle

”Det lokala företaget som sköter Privabs leveranser på halva Sveriges yta”

Idag jobbar vi med det största utbudet av produkter gällande konfektyr, drycker och snacks och självklart så finner vi tillsammans med dig de produkter som du önskar till din butik.

Trots vårt stora distributionsområde får du dina varor maximalt 2 dagar och i de allra flesta fall redan dagen efter du gjort din beställning. Du når oss via telefon, mail, vår webshop eller fax, välj de sätt som passar dig bäst!

Vi är kända för vår flexibilitet, vilja att göra affärer och tillsammans med dig så lovar vi att finna former för ett väl fungerande samarbete. Vi är måna om att leverera det som just du efterfrågar och som är viktig för att din verksamhet skall fungera så smidigt och enkelt som möjligt.

Fakturaadress:
PRIVAB Stockholm/Gävle
Grossistcentralen i Stockholm AB (Org  556045-0263)
Morabergsv. 8
152 42 Södertälje
E-post: info.sg@privab.se

Tel: 08-553 777 00, 026-66 44 60
Fax: 08-553 777 70, 026-66 44 69

Öppettider telefon:
Mån-Tor      07:30-16:00
Fredag        07:30-15:00

Besöksadress Stockholm
Kontor / Varuutlämning:
Morabergsv. 8
152 42 Södertälje

Månd – Tors 07.30-12.00
Fredagar 07.30-15.00
(Lunchstängt 12-13)

Beställning som lämnas mellan 07.30-11.00 (14.00 på fredagar) finns klara för upphämtning tidigast 1 timme efter lagd beställning.
Beställningar som lämnas efter kl. 11.00 kan hämtas från kl. 07.30 dagen efter beställning.

Har du frågor eller synpunkter kring din leverans maila till
Reklamation.sg@privab.se eller ring 08-553 777 00 och välj knappval 5

Besöksadress Gävle
Säljkontor / Varuutlämning:
Kryddstigen 25
802 92 Gävle

Öppettider:
Mån-Tor      07:30-16:00
Fredag        07:30-15:00
Lunchstängt 12:00-13:00

 Avvikande öppettider 

 

Privab Stockholm Gävle Månadens vara NOV GSD web.png

 

Eva Säther Ellerau

Ekonomi

08 - 553 777 66

eva.sather.ellerau@privab.se

Marwan Shamoun

Arbetsledare

logistik.stockholm@privab.se

Johan Löthman

Teamleader

johan.lothman@privab.se

William Vestermark

Arbetsledare lager

william.vestermark@privab.se

Anders Ågren

Ägare/Lager & Logistik

08 - 553 777 14

anders.agren@privab.se

Daniel Ray

Varuutlämnare / Administratör

08 - 553 777 12

daniel.ray@privab.se

Mikael J Hagerberg

Gottmix/DVH Västerås/Mälardalen

08 - 553 777 34

073 - 640 95 88

mikael.j.hagerberg@privab.se

Jonas Rooth

Fältsäljare SVH/DVH/NRG

070 - 065 90 88

jonas.rooth@privab.se

Claes Eriksson

Fältsäljare SVH/MyWay

026 - 66 44 60

070 - 525 35 17

claes.eriksson@privab.se

Katarina Lindström

Innesäljare

08 - 553 777 27

katarina.lindstrom@privab.se

Anna Hedström

Driftchef Gottmix

08-553 777 01

anna.hedstrom@privab.se

Jonas Johansson

Kanpanjansvarig Innesäljare

026 - 66 44 62

jonas.johansson@privab.se

Magnus Runestam

Ägare/VD

08 - 553 777 16

magnus.runestam@privab.se

Simon Ahlstedt

Lagerchef

08 - 553 777 24

simon.ahlstedt@privab.se

Fredrik Ågren

Ägare/Ekonomichef

08 - 553 777 55

fredrik.agren@privab.se

Johan Lindbärg

Sortimentsansvarig Gottmix

070 - 999 87 11

johan.lindbarg@privab.se

Anki Thunholm

Försäljningschef

08-553 777 38

anki.thunholm@privab.se

Sara Högman

Innesäljare

08 - 553 777 78

sara.hogman@privab.se

Jan Sjöblom

Inköpare

08 - 553 777 18

jan.sjoblom@privab.se

Christoffer Mihlberg

Innesäljare

08 - 553 777 23

christoffer.mihlberg@privab.se

Camilla Svanbäck

Innesäljare

08 - 553 777 45

camilla.svanback@privab.se

Jenni Sedvallsson

Innesäljare

026 - 66 44 66

jenni.sedvallsson@privab.se

Johan Löthman

Utesäljare

073 - 940 36 31

johan.lothman@privab.se

Magnus Grip

Gottmixansvarig

070 - 279 31 31

magnus.grip@privab.se

Robert Edvinsson

Kontorsansvarig GVE / Innesäljare

026 - 66 44 64

robert.edvinsson@privab.se

Oscar Ågren

Inköpschef

08-553 777 40

oscar.agren@privab.se