Privab Nässjö Stockholm

Varmt välkommen till oss på Privab - Din personliga grossist

 

Vi på Privab är en av Sveriges största grossister som erbjuder helheten av konfektyr, snacks och dryck. Hos oss hittar du allt från lösgodis och chips till proteinbars och energidryck.

Vårt huvudkontor hittar du i Nässjö, en kommun som är belägen i den norra delen av Småland. Vi har även lokal förankring med säljkontor i Syd,Göteborg, Norrköping, Gävle och Södertälje.
Med en service utöver det vanliga och vår personliga kundrelation är vårt mål att du som kund alltid ska vara nöjd.
Tycker du att detta låter intressant? Tveka inte då på att höra av dig till vår serviceinriktade och produktkunniga personal som alltid finns nära dig.

USA Godis

Lösviktsfolder

Barnstycksaker

Villkor

Körtur Nässjö/Skåne v.23

Körtur Stockholm v.23

Körtur Valbo v.23

Körtur Nässjö/Skåne v.25

Körtur Stockholm v.25

Körtur Valbo v.25

Besöksadress:
Tryckerigatan 1
571 34 Nässjö 
Postadress.
Box 195
571 22 Nässjö

 

 

Kontakt
Tel: 0380-55 71 50
E-post: info.nassjo@privab.se

Lager
Telefon: 0380-55 71 55
E-post: lager.nassjo@privab.se

Öppettider kontor
Måndag-Torsdag: 07:30-16:30
Fredag: 07:30-16:00
Lunchstängt: 12:30-13:30

Öppettider lager:
Måndag-Torsdag: 07:30-16:00
Fredag: 07:30-12:00
Frukoststängt: 08:30-09:00
Lunchstängt: 13:00-14:00

Avvikande öppettider
 

 

 

Försäljning

Robert Petersson

Innesäljare

0380 - 55 71 52

robert.petersson@privab.se

Jan Hörvallius

Innesäljare

0380 - 55 71 58

jan.horvallius@privab.se

Daniella Abdi

Innesäljare

0380 - 31 13 99

daniella.abdi@privab.se

Arja Auglin

Innesäljare

011 - 19 18 08

arja.auglin@privab.se

Katarina Lindström

Innesäljare

08 - 553 777 27

katarina.lindstrom@privab.se

Sara Högman

Innesäljare

08 - 553 777 78

sara.hogman@privab.se

Robert Edvinsson

Innesäljare

026 - 66 44 64

robert.edvinsson@privab.se

Mattias Dittlau

Innesäljare

042 - 400 19 01

mattias.dittlau@privab.se

Håkan Bergman

Innesäljare / Exportansvarig

042 - 400 19 02

hakan.bergman@privab.se

Anki Thunholm

Försäljningschef Innesälj

08-553 777 38

anki.thunholm@privab.se

Andreas Brunbäck

Utesäljare

070 - 557 24 71

andreas.brunback@privab.se

Hampus Jouppi

Utesäljare

0380 - 311 327

079 - 585 97 50

hampus.jouppi@privab.se

Shahin Jamshid

Utesäljare

08 – 553 777 10

079 - 143 59 09

shahin.jamshidpaydar@privab.se

Carina Hamnå

Utesäljare

072 - 530 15 30

carina.hamna@privab.se

Mikael J Hagerberg

Utesäljare

08 - 553 777 34

073 - 640 95 88

mikael.j.hagerberg@privab.se

Frida Andersson

Utesäljare

0411 - 241402

073 - 355 84 02

frida.andersson@privab.se

Daniel Ray

Utesäljare / Ansvarig Utesälj

08 - 553 777 12

070 - 415 73 25

daniel.ray@privab.se

Johanna Adolfsson

Key Account Manager

070 - 981 62 43

johanna.adolfsson@privab.se

Richard Nilsson

Key Account Manager

0411 - 24 14 12

073 - 339 25 93

rickard.nilsson@privab.se

Felix Frisk

Key Account Manager

073 - 384 01 89

felix.frisk@privab.se

Jens Persson

0411 - 24 14 11

jens.persson@privab.se


Koncept

Max Bergström

MyWay ansvarig

076 - 492 68 90

max.bergstrom@privab.se

Klara Cigwald

NRG FOOD ansvarig

070 - 319 85 53

klara.cigwald@privab.se

Jimmy Andersson

Gottmixansvarig

0411 - 24 14 06

073 - 355 84 06

jimmy.andersson@privab.se

Emelie Englund

Gottmix / Konsultansvarig

08 - 553 777 05

emelie.englund@privab.se

Helena Magnusson

Gottmix

079- 358 94 24

helena.magnusson@privab.se

Magnus Grip

Gottmix

070 - 279 31 31

magnus.grip@privab.se

Carl Green

Backoffice Gottmix

0411 - 24 14 10

carl.green@privab.se

Måns Andersson

Backoffice Gottmix

0411 - 24 14 05

mans.andersson@privab.se


Inköp

Moa Schelin

Inköpare

0380 - 55 71 56

moa.schelin@privab.se

Jonas Johansson

Inköpare

026 - 66 44 62

jonas.johansson@privab.se

Åsa Dahlander

Inköpare

0380 - 31 13 25

asa.dahlander@privab.se

Linus Jönsson

Inköpare

0411 - 24 14 19

linus.jonsson@privab.se


Marknad & Administration

Emelie Westergren

E-Commerce Manager

073 - 616 17 31

emelie.westergren@privab.se

Kerstin Jonsson

Grafisk Formgivare

070 - 495 82 31

kerstin@hagalundsform.se

Gunilla Wedegård

Kampanjkoordinator

08 - 410 250 19

gunilla.wedegard@privab.se

Matilda Gunnarsson

Sälj & - Marknadskoordinator

0380 - 55 71 64

matilda.gunnarsson@privab.se

Susanne Lundqvist

Artikelkoordinator

08 - 410 250 37

susanne.lundqvist@privab.se


Ekonomi

Sabina Persson

Ekonomi

0411 - 24 14 03

sabina.persson@privab.se

Åsa Jönsson

Ekonomi

0380 - 55 71 61

asa.jonsson@privab.se

Julia Säleby

Ekonomi

0380 - 55 71 62

070 - 215 90 80

julia.saleby@privab.se

Maria Sandell

Ekonomi

0380 - 31 13 98

maria.sandell@privab.se


IT

Sebastian Björkman

IT Chef

0380 - 31 16 11

sebastian.bjorkman@privab.se

Carl-Johan Fagerberg

IT Support

0380 - 31 16 12

carl-johan.fagerberg@privab.se


Lager & Logistik

Arben Sadiku

Logistikchef

076 - 669 70 96

arben.sadiku@privab.se

Magnus Werneskog

Lagerchef

0380 - 55 71 68

magnus.werneskog@privab.se


Ledning

Fredrik Samuelsson

VD

0380 - 55 71 50

fredrik.samuelsson@privab.se

Wille Stenvall

Inköps & - Marknadschef

073 - 841 06 79

wille.stenvall@privab.se

Jonas Carpvik

Operativ Chef

076 - 677 77 77

jonas.carpvik@privab.se

Peder Renulf

Ekonomichef

0380 - 55 71 75

072 - 543 61 85

peder.renulf@privab.se

Magnus Runestam

Försäljningschef

08 - 553 777 16

magnus.runestam@privab.se